BA Polianky – 10 min do centra
Financovanie 15 / 85
2.etapa – bývate ihneď
3. etapa – dokončenie 2026
04. december 2023

5 výhod bývania v Dúbravke

Bývanie v Dúbravke nemusí byť žiadnym kompromisom. Práve táto mestská časť vám dokáže ponúknuť komfortné miesto na život, ktoré dokáže splniť všetky vaše požiadavky a predstavy o bývaní. Aj preto je Dúbravka je v posledných rokoch čoraz vyhľadávanejšou lokalitou na kúpu nehnuteľnosti. Pokiaľ ešte stále uvažujete nad tým, či je práve táto mestská časť vhodná na kúpu bytu a na život, možno vás presvedčí týchto 5 benefitov, na ktoré sme sa podrobnejšie pozreli.

1. Dobrá dostupnosť

Aj vy máte Dúbravku stále zafixovanú ako okrajovú mestskú časť s horšou dostupnosťou do centra Bratislavy? Nenechajte sa odradiť týmito predsudkami. Prepojenie Dúbravky s centrom mesta je vďaka mestskej hromadnej doprave komfortné a pomerne rýchle.

Dúbravka má priame električkové spojenie s centrom mesta (električka č. 4). Pokiaľ bývate v Čerešniach, zo zastávky Húščavova sa do centra (Hodžovo námestie) dostanete autobusmi 83 a 84 za 12 minút.

Podobne dlho to bude trvať, ak uprednostníte prepravu autom. Za približne 15 minút sa dostanete na všetky dôležité miesta v Starom Meste. Blízkosť diaľnice D2 oceníte nielen pri ceste do centra Bratislavy, ale aj vtedy, ak dochádzate mimo hlavného mesta. Dochádzanie z a do Dúbravky sa navyše bude len zlepšovať, napríklad vďaka plánovanému predĺženiu električkovej trate až po Bory, čo poskytne Dúbravčanom a Dúbravčankám ešte väčšiu flexibilitu.

2. Vybavenosť Dúbravky

Dostupnosť do centra či mimo mesta je síce dobrá, ale aj samotná Dúbravka má čo ponúknuť. Nájdete tu základnú občiansku vybavenosť s obchodmi, úradmi a inštitúciami, ale aj miesta na trávenie voľného času, športoviská či školy. Dospelí aj deti si môžu voľný čas užívať na obľúbenom kúpalisku Rosnička, vybrať sa na cyklovýlet k hradu Devín alebo až do Rakúska či si ísť zašportovať na multifunkčné športové ihriská, o ktoré v Dúbravke nie je núdza.

Dúbravka sa v poslednom čase rozrastá o nové developerské projekty, vznikajú tu nové podniky, reštaurácie či kaviarne, rekonštruujú sa parky či športoviská, ale nemá núdzu ani o pôvodné časti a architektonické pamiatky, ktoré sú odkazom na historickú podobu tejto časti mesta.

Kostol sv. Kozmu a Damiána zo začiatku 18. storočia, Horanská studňa či bunkre z 1. a 2. svetovej vojny potešia milovníkov histórie. Ikonickou stavbou je aj budova Domu kultúry Dúbravka z 80. rokov, ktorá reprezentuje vtedajšie doznievajúce technicistické a monumentalizačné tendencie.

 

3. Blízkosť prírody

Vymoženosti hlavného mesta a zároveň blízkosť prírody? Tak túto kombináciu ponúka práve mestská časť Dúbravka obkolesená lesmi. Dúbravský les ponúka niekoľko možností turistických trás, novovzniknutý náučný chodník v lesoparku Sitina je vhodný na prechádzky pre celé rodiny, vrátane malých detí.

Upokojujúci výhľad na okolité lesy si vychutnáte aj z Čerešní. Tie boli navrhnuté tak, aby výhľady z balkónov vyšších poschodí smerovali primárne do lesa, nie na ulice či blízky supermarket. Pozrite si ponuku dostupných bytov v 2. etape Čerešní.

 

4. Prostredie pre rodiny s deťmi

Aj vyššie spomenuté benefity prispievajú k tomu, že Dúbravka je ideálnym a vyhľadávaným bývaním pre rodiny s deťmi, ktoré tu nájdu školské aj mimoškolské aktivity. Práve pre nich je ideálny projekt Čerešne, ktorý je už od svojej prvotnej idey zameraný na mladé rodiny a ich potreby.

Myšlienkou projektu totiž bolo vytvoriť bývanie, kde budú deti vyrastať v bezpečnom prostredí s množstvom ihrísk a zelene, ale zároveň v obklopení rovesníkov. Mnohí rodičia určite s nostalgiou spomínajú na vlastné detstvo na sídlisku či na dedine strávené vonku, s mnohými dobrodružstvami s kamarátmi, kde každý každého poznal. A práve takto môže vyzerať aj detstvo ich ratolestí v Čerešniach.

Rodinám s deťmi je prispôsobená aj ponuka bytov – v novej etape Čerešní ešte stále nájdu záujemcovia dostatok 3-izbových bytov s najväčšou priemernou výmerou na trhu, pre väčšie rodiny s vyššími nárokmi sú v ponuke takisto 4- či 5-izbové byty.

5. Kultúrne a spoločenské možnosti v Dúbravke

Za kultúrou a spoločenskými aktivitami tiež nemusíte z Dúbravky cestovať do centra Bratislavy. Koncerty, prednášky, divadelné predstavenia či program pre deti pravidelne organizuje Dom kultúry Dúbravka, podujatia tiež pravidelne prebiehajú v Dúbravskom amfiteátri (v rámci Kultúrneho leta) alebo priamo na uliciach, v parkoch či na ihriskách.

Opomenúť nemožno ani naše pravidelné eventy, ktoré organizujeme priamo v Čerešniach. Obľúbená letná čitáreň pre deti aj dospelých, cestovateľské prednášky, spoločné cvičenie jogy vo vnútrobloku či iné kultúrne alebo športové aktivity pravidelne nájdu obyvatelia Čerešní priamo pod svojimi oknami. Pre informácie o nadchádzajúcich podujatiach odporúčame sledovať časť Novinky alebo naše sociálne siete.

Ďalšie novinky