Najlepší
development
roka 2019
09. november 2020

Aký je komunitný život v Čerešniach?

Zatiaľ čo sa druhá etapa rodinného bývanie v Dúbravke utešené rozrastá, tá prvá je už plná spokojných obyvateľov. V priebehu tohto roka sa v Čerešniach zaplnili posledné voľné byty a my sme sa rozhodli filozofiu komunitného bývania pozdvihnúť ešte vyššie. Pozrite, čo všetko sme pre susedov pripravili!

Keď sme na začiatku roka 2020 chystali komunitné eventy pre obyvateľov, nikto z nás netušil, aký náročný rok nás čaká. Napriek neočakávanej situácii sa nám podarilo takmer všetky naše plány uskutočniť a potvrdiť heslo Čerešne žijú! Komunitný ráz sme tak nenechali iba na papieri a v priamom prenose sme si vyskúšali, ako obyvateľom slúži vnútroblok, spoločné záhradky, crossfitové ihrisko, či klubovňa.

Podujatia pod hlavičkou Čerešne žijú sme v máji odštartovali jogou a crossfitom, na ktorých si susedia každé dva týždne mohli zacvičiť s profesionálnymi trénermi. Populárne cvičenia si získali nejedného nadšenca, a tak sme po letnej pauze pokračovali aj novinkou - behom. Susedia sa mohli lepšie spoznať, posilniť telo a myseľ a nás teší, že sme im v tom pomohli. 

A čo sme ešte spolu zažili? Poctou nášmu vnútrobloku bola veľkolepá oslava Dňa detí, ktorá v spolupráci so šikovnými rodičmi vyčarila mnoho úsmevov. Workshop s profesionálnym záhradníkom v komunitných záhradkách v Čerešniach odštartoval pestovanie voňavej zeleniny a byliniek. Svoje okolie sme sa rozhodli skrášliť a prispeli sme ruku k dielu pri spoločnom čistení lesíka. Tiež sme so susedmi venčili psíkov v neďalekej slobode zvierat a tu rozhodne nekončíme. Aj keď sme niektoré podujatia museli kvôli aktuálnej situácii presunúť na neskôr, stále máme množstvo nápadov a energie na podporu života v Čerešniach fine living. Nie len ti súčasní, ale aj budúci obyvatelia druhej etapy sa tak už teraz môžu tešiť na pestrý komunitný život plný benefitov.

Ďalšie novinky