BA Polianky – 10 min do centra
Financovanie 15 / 85
2.etapa – bývate ihneď
3. etapa – dokončenie 2026
31. marec 2023

Prvý klient býval na skúšku v Čerešniach: Osobná skúsenosť ma presvedčila

Matej, ste vôbec náš prvý klient, ktorý sa rozhodol využiť službu bývania na skúšku. Boli by sme preto radi, keby ste sa s nami podelili o svoje dojmy a zážitky z Čerešní. Začnime na začiatku – ako by malo vyzerať podľa vás ideálne bývanie?

Bývanie by pre mňa malo spĺňať dobrú dostupnosť k službám, veľa zelene a blízkosť športovísk. Osobne tiež preferujem novostavby, nakoľko mám skúsenosť s rekonštrukciami v starších bytoch a bytových domoch a nechcem sa tým zaoberať. Páčia sa mi pekné budovy, ktoré sa hrajú s fasádou a majú dobre spracované okolie. Čerešne toto všetko spĺňajú.

Ako ste sa dozvedeli o službe “Bývania na skúšku”?

Prvýkrát som túto možnosť uvidel na spravodajskom webe a hneď som vedel, že to chcem vyskúšať. Mať možnosť nekupovať developerský projekt len “z papiera” je jedinečné. V minulosti ma iný developer mal problém pustiť do rozostavanej stavby, pričom bola krátko pred dokončením - aj preto som tam nakoniec byt nekúpil.

Pačilo sa vám na Čerešniach? Čo by ste vypichli, a čo odporučili vylepšiť do budúcna?

Bývanie v Čerešniach som si veľmi užil, architekt si dal záležať na detailoch, ktoré robia krajší deň. Byt si každý môže prispôsobiť, no chodníky, schodiská, chodby k bytom tie budú stále rovnaké. Čerešne majú toto prepracované a krásne. Chodba má krásny pohľadový betón na jednej strane, na druhej peknú bielu omietku, súčasne je na nej kúrenie a toto vytvára dobrý pocit domova ešte pred otvorením dverí. Byt má obrovskú výmeru a pekné, veľké izby, čo je dnes už výnimočné. Drevené podlahy dodávajú priestoru príjemnú atmosféru a celé zariadenie je veľmi útulné. Každý si vyberie ako si byt zariadi, no na inšpiráciu je vzorový byt úžasne spracovaný.

Ak by bolo leto, určite by som si vychutnal raňajky na terase, s výhľadom na les, to je v meste niečo neskutočné. Veľmi oceňujem aj ticho, ktoré v meste hľadám a tu som bol nadšený. Potrpím si na detaily a som nadšený, ako dokonalo sú obložené kúpeľne. Batérie, sprchovací kút a ďalšie zariadenie sú naozaj nadštandard a nie len marketingový slogan. Teším sa aj z absencie radiátorov, ktoré v novej etape už nebudú a získam tak viac miesta. Vyššie stropy a dvere milujem, Čerešne si ma týmto získali.

Určite sa nájde aj pár maličkostí, ktoré som si všimol. Napríklad veľká spálňa by si zaslúžila inú dispozíciu, aby sa do nej vošla väčšia skriňa, keďže teraz ju nie je kde dať, ak by bola spálňa širšia o pár desiatok centimetrov, napríklad aj na úkor vedľajšej izby, bolo by to dokonalé. Taktiež poteší ovládanie svietidiel pri posteli, ak na to kupujúci myslí, tak to je len malý detail. Interiér si inak každý prispôsobí, mne sa aj v tomto zapáčil vzorový byt a minimálne tapety v podobnom dekore použijem aj u seba.

Čo by ma v projekte ešte potešilo a do budúcno to možno aj plánujete, je napojenie na okolitú infraštruktúru, schody ku Kauflandu namiesto obchádzania, chodníky k futbalovému ihrisku a k ďalsím športoviskám a zdola na Harmincovu ulicu. Viem, že toto je náročná vec, vzhľadom na vlastníkov okolitých pozemkov a podobne, ale verím, že to napojenie na okolie bude čo najlepšie.

Pomohol vám tento pobyt pri rozhodovaní – presvedčili vás Čerešne?

Osobná skúsenosť ma presvedčila, Čerešne sú nádherný projekt, vizuálne aj prakticky. Takýchto je v Bratislave len pár, ak vôbec. Ucelená štvrť, nie pár budov, je niečo čo sa mi páči. Byty sú technicky kvalitne spracované. Preto chcem kúpiť trojizbový byt v tretej etape.

Odporučili by ste túto službu aj svojim známym?

Tento zážitok budem každému odporúčať. Vybrať si nové bývanie je veľmi ťažké a krátky pobyt v podobnej nehnuteľnosti je na nezaplatenie. Aj auto si chcem vyskúšať predtým ako ho kúpim, či mi vyhovuje jazda, radenie, sedačka, priestor. Presne takéto pocity som mal z bývania na skúšku.      

Ďalšie novinky