BA Polianky – 10 min do centra
Financovanie 15 / 85
2.etapa – bývate ihneď
3. etapa – dokončenie 2026
26. august 2023

Čerešne sú najpredávanejším projektom v Bratislave

Podľa dát technologického startupu BuiltMind je aktuálne v Bratislave k dispozícii zhruba 3.200 bytov a apartmánov v novostavbách.

Najpredávanejším projektom sú naše Čerešne so 48 predanými bytmi. Startup BuiltMind realizuje analýzu predajov nehnuteľností prostredníctvom vlastného softvéru, ktorý sleduje dáta predaja cez webové stránky developerov. Na základe takto viditeľných dát a ich automatizovaného zberu boli za prvý polrok 2023 najpredávanejšími projektmi na bratislavskom trhu práve naše Čerešne. BuiltMind eviduje v prvom kvartáli tohto roka predaných 209 bytov a v druhom 179. Najpredávanejšie Čerešne s 48 predajmi v prvom polroku dosiahli v Bratislave takmer 12% podiel na trhu.

Spoločnosť vysvetľuje, že úspech predaja napriek celkovej situácii podnietilo niekoľko nových nástrojov. „Za úspechom jednotlivých projektov možno hľadať viaceré faktory. Jedným z nich môžu byť nové finančné nástroje. Nové nástroje poskytujú kupujúcim celý rad možností, ktoré predtým nemali, vrátane systémov rent-to-buy či garantovaním úrokových sadzieb. Developeri, zameriavajúci sa na dostupnosť a transparentnosť, tak uľahčujú kupujúcim proces nákupu nehnuteľnosti,“ hovorí Martin Decký, CEO spoločnosti BuiltMind.

„Tejto informácii sme sa, ako developer projektu, veľmi potešili. Znamená pre nás ocenenie, a to hneď dvakrát. Jednak zo strany klientov, ktorí nášmu projektu dôverujú natoľko, že aj v týchto, nie najľahších časoch, si ako svoj budúci domov zvolili práve Čerešne. Zároveň je to aj ocenenie našej práce a intenzívneho hľadania riešení, ktoré im k tomuto rozhodnutiu dopomohli,“ vysvetľuje Ivan Rolný, člen predstavenstva ITB Developemnt, developera projektu Čerešne.

Ďalšie novinky