13. december 2022

Miesto ako stvorené pre život mimo každodennosti

Unikátne mezonety nájdete len v Čerešniach

Slovo mezonet pochádza z francúzskeho „maisonette“, čo znamená domček alebo malý dom. Tento typ bývania pripomína rodinný dom, a to tým, že ho rozdeľuje do viacerých úrovní, respektíve podlaží. Naše mezonety v Čerešniach majú s rodinným domom spoločný ešte jeden dôležitý benefit – vlastný priestor v exteriéri. Môžeme ich teda oprávnene označiť ako „domy v bytových komplexoch“, a to so všetkými výhodami, ktoré k tomu patria. Komfort domu ponúkajú mezonety aj v interiéri. Veľkorysý priestor a vysoké stropy umožňujú atypické a originálne architektonické riešenia, ktoré by v bežných bytoch jednoducho neboli možné.

„Pokiaľ ide o mezonety, ide o špecifickú formu bývania. Rozhodli sme sa ju zaradiť do Čerešní, pretože dokonale dotvárajú filozofiu „fine living“. V ponuke máme mezonety s predzáhradkami i s priestrannými terasami, no pomyselnou „čerešničkou“ je práve byt N73, ktorý si hľadá svojho majiteľa,“ dodáva Tomáš Šebo, architekt a spoluzakladateľ ITB Development.

Jedinečné výhľady, atypická architektúra a funkčnosť

Unikátny 4-izbový byt sa nachádza na 7. podlaží bloku N, dominanty 2. fázy Čerešne Lake a jeho úžitková plocha je bezmála 180 metrov štvorcových. Pozdĺž celého bytu sa tiahne terasa s podobne štedrou výmerou až 101,16 m2.

„Hoci si byt bude hľadať svojho majiteľa v štandardnom vyhotovení, súčasťou našej DNA je, že pristupujeme ku každému projektu osobne, ako by sme v ňom sami mali bývať a žiť. Rozhodli sme sa preto, v spolupráci s dizajnérmi ateliéru BLZK architekti vytvoriť, netradične, aj návrh interiéru,“ hovorí Tomáš Šebo. V interiéri však nečakajte žiadnu okázalosť. „Inšpiráciou nám bol typický loft v New Yorku s dávkou originality. V spolupráci s interiérovými dizajnérmi sme sa tak snažili navrhnúť priestor, ktorý nepodlieha trendom a je praktický a príjemný na bývanie,“ dodáva.

 

Hlavný obývací priestor, v ktorom sa odohráva väčšina dňa, je zariadený v modernom industriálnom štýle. Nábytok je v priestore riešený tak, aby nebránil unikátnym výhľadom na tri svetové strany, vďaka kompletne preskleným stenám, ktoré sú vybavené tieniacou technikou už v rámci štandardu. Ponúka pohľady na mestskú panorámu, masív Devínskej Kobyly, ako aj na Les Sitina. Budúci majiteľ tak môže naberať inšpiráciu nerušene každý deň po prebudení a počas celého dňa. O zabezpečenie dostatku súkromia sa postarajú atypické piliere, ktoré lemujú priestory terasy. „Chceli sme nechať vyniknúť monumentalitu a veľkosť priestoru a práve interiérovým riešením ju podporiť. Aj preto sme sa rozhodli zachovať strop a dva dominantné stĺpy v pôvodnom surovom stave s priznaným materiálom. Z rovnakého dôvodu sme priestor nezastavovali vstavaným nábytkom, ktorý by svojou hmotou zbytočne konkuroval pôvodným konštrukciám. Surový betón sme harmonicky doladili masívnym drevom a kovovými prvkami. Zamerali sme sa najmä na solitérne dizajnové prvky ktorým takýto priestor dovolí krásne vyniknúť. Ateliérový charakter bytu sme podporili umeleckými dekoráciami,“ dodáva architekt a interiérový dizajnér Matej Balážik.

Kolaudujeme Čerešne Lake a pripravujeme ďalšie fázy

Náš najväčší projekt Čerešne fine living, je postavený na myšlienke komunity. Život sa tu odvíja v rôznorodých dvoroch, kde ľudia o sebe vedia a prirodzene sa stretávajú. V spoločných dvoroch nechýbajú komunitné záhradky, detské ihriská a jedno z takýchto miest príjemných stretnutí a osvieženia vzniká aj v Čerešne Lake – vodná lagúna, ktorá dala celej fáze aj meno.

 

Prvé bloky druhej fázy Čerešne Lake – bloky I, J a K už sú úspešne skolaudované a postupne odovzdávame kľúče novým majiteľom. Na blokoch L, M a N už rovnako začal kolaudačný proces a ak všetko pôjde ako má, v prvej polovici roku 2023 by si mohli preberať kľúče majitelia bytov v týchto blokoch. Na tento rok je naplánované aj spustenie ďalšej fázy projektu Čerešne fine living.

Ďalšie novinky