19. október 2021

Jeseň na stavbe v znamení blížiacej sa kolaudácie

Príjemné jesenné počasie a slnečné lúče nás sprevádzali počas ďalšieho kontrolného dňa na projekte Čerešne fine living. Pozreli sme sa ako pokračujú práce na 2. fáze projektu Čerešne Lake. Túto fázu tvoria hneď viaceré bloky I, J, K, L, M a 17-poschodová budova N.

Bytové domy I, J, K už majú už svoju finálnu podobu a pripravené sú už aj ich spoločné priestory, či interiéry. Postupne sa spúšťa proces kolaudácie - začali sme kolaudovať preložky a inžinierske siete pričom kolaudácia samotných objektov je naplánovaná na prelom rokov. 

Prvých návštevníkov už privítali aj vzorové byty v bloku K, ktorá sme pripravili pre záujemcov o bývanie v Čerešniach. Priestranný 5-izbový mezonet na prízemí s predzáhradkou a 4-izbový byt s parádnym výhľadom sú zariadené a vy si tak môžete urobiť lepšiu predstavu ako využiť priestor, ale aj o aktuálnych trendoch v zariaďovaní. O interiérové riešenie oboch vzorových bytov sa postarali šikovné dizajnérky z Arcada Interiors. 

Dominanta Čerešní výškový bytový dom N už dosiahol svoju finálnu výšku 17 poschodí. Ak všetko pôjde podľa plánu, fasáda budovy by mala byt dokončená koncom roka. Už teraz sa však intenzívne pracuje v jej interiéroch a po 10.NP budú už tento mesiac dokončené omietky a potery.

Práce pokračujú aj na blokoch L a M, ktoré majú namontované zábradlia, zrealizované sú aj obklady a dlažba. Postupne prebieha maľovanie v jednotlivých bytoch.

Neodmysliteľnou súčasťou života v Čerešniach sú vnútrobloky, a preto pokračujeme aj v exteriérových úpravách – do vnútroblokov pribúdajú chodníky. Finišuje aj príprava ihriska medzi blokmi I, J, K a L, M. Dokončenia sa dočkali aj cesta a kanalizácia parkoviska pri objekte Čerešne Jednotka.

Rozmanité, originálne a prepojené zážitkovými vnútroblokmi – také sú Čerešne fine living. Druhá fáza projektu to len podčiarkuje. Každý z blokov je originál, každý z vnútroblokov má svoje atraktívne funkcie. Tešíme sa z každého progresu, ktorý na stavbe badať. Každým dňom je tak bližšie k svojim budúcim majiteľom.

Ďalšie novinky