16. máj 2023

Ďakujeme všetkým, čo si užili DOD spolu s nami!

Čerešne otvorili brány návštevníkom v sobotu 13. mája. Tí tak mali možnosť, na vlastnej koži vyskúšať, aké je to bývať v Čerešniach. Okrem bohatého programu, chutného občerstvenia, si mohli pozrieť aj vybrané byty. Navyše, ak sa rozhodli si bývanie v Čerešniach zarezervovať práve na DOD, rezervačný poplatok 3000 € sme zaplatili za nich a vyberať si mohli aj zo špeciálnej ponuky 15 bytov, ktoré boli v ponuke len pri príležitosti konania Dňa otvorených dverí.

Vyskúšať si aktívny život vo vnútrblokoch Čerešní

Jedným z najväčších lákadiel Čerešní sú unikátne zážitkové vnútrobloky, aké na Slovensku nemajú obdobu. Sú nielen bezpečné a plné zelene, ale poskytujú množstvo možností na oddych aj aktívne trávenie voľného času. Vo vzájomne prepojených vnútroblokoch nájdete spoločné terasy, spoločenskú klubovňu, komunitné záhradky, detské ihriská, kočíkovacie dráhy a unikátna vodná lagúna, ktorá sa stane miestom stretnutí susedov.

Na podporu komunity organizujeme aj pravidelné eventy ako funkčné cvičenie, kreatívne dielne pre deti, letné čitárne, oslavy Mikuláša, či Dňa detí. A toto všetko sme chceli návštevníkom Čerešní predstaviť počas jediného dňa.

Atrakcie pre celú rodinu nielen počas DOD

Svoju návštevu Čerešní ste mohli odštartovať pri slávobráne z balónov, ktoré milujú najmä menšie deti. Prechodom okolo recepcie, ktorá je obyvateľom k dispozícii 24 hodín denne, ste si mohli prezrieť „Galériu zážitkov“ – fotografie z realizovaných eventov, ktoré pravidelne, developer projektu ITB Development, organizuje. Letné čitárne s Braňom Jobusom, Kristínou Farkašovou, tanečná pre deti, kreatívne dielničky a mnohé iné. Privítal ich prvý vnútroblok, v ktorom bola pripravená prvá atrakcia – slackline (chodenie po lane).

Krátku prechádzkou sa mohli presunúť do ďalšieho vnútrobloku, v ktorom už čakali návštevníkov hostesky s možnosťou registrácie na obhliadky bytov. Zaregistrovať sa mohli na obhliadku 2 vzorových bytov – 5-izbový zariadený mezonet a 4-izbový zariadený byt známy aj zo služby bývania na skúšku. O interiérový dizajn oboch bytov sa postarali dizajnérky interiérového štúdia Arcada Interiors, ktoré ste v bytoch mohli stretnúť a porozprávať sa o aktuálnych trendoch a predstavách klientov. Zároveň sa návštevníci mohli rozhodnúť aj pre návštevu „čerešničky“ projektu – unikátneho mezonetu s terasou a výhľadmi, ako aj byt na pomyselnej streche Čerešní – na 17. podlaží výškovej budovy druhej fázy.

Okrem registrácie druhý z vnútroblokov ponúkal čerešňovú cukrovú vatu, tvorbu spoločného umeleckého diela sprejmi a fotokútik, vďaka ktorému si mohli odniesť návštevníci pamiatku na tento deň. Ďalší z dvorov, bol pomyselným pódiom – vo vybraných časoch ste tu mohli stretnúť, pre mnohých hrdinu z detských čias – Daniela Heviera. Ten prítomných okrem čítania, prekvapil aj pesničkami. Svojich „5 minút slávy“ si na pódiu vychutnali aj naši architekti – Igor Lichý a Aleš Hradecký, ktorý sa s moderátorom Romanom Juraškom porozprávali o unikátnej architektúre Čerešní.

 

Najaktívnejšia zo zón ešte potešila tvorivé duše – kvetinovou dielňou, aktívnych športovcov s tzv. Bikelab, kde si mohli vybicyklovať svoj smoothie a maľovaním na tvár. Posledným, no o to dôležitejším, miestom na návštevu bol vnútroblok s lagúnou, ktorá sa práve v deň konania DOD slávnostne sprístupnila obyvateľom Čerešní. Rýchlosť pripravených lodičiek si na lagúne mohli vyskúšať najmenší návštevníci a rodičia ich mohli sledovať vychutnávajúc si pripravené občerstvenie.

Obrovské ĎAKUJEME!

Chceme sa aj touto cestou poďakovať všetkým, ktorí sa zúčastnili Dňa otvorených dverí v Čerešniach. Ďakujeme za váš čas, energiu, otázky a záujem o bývanie v našom projekte. Zároveň ďakujeme aj obyvateľom Čerešní, že túto sobotu „vydržali“ zvýšený záujem o bývanie v Čerešniach a veríme, že si pripravené aktivity, či občerstvenie užili spolu s návštevníkmi. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutie!

Ďalšie novinky