23. november 2021

Čerešne Lake rastú. Pozrite si prvé zábery vodnej lagúny

Čerešne môžu rásť aj v novembri – počasie bez zrážok a teploty stabilne pohybujúce sa nad bodom mrazu nám umožňujú napredovať v stavebných prácach rovnako, ako aj na prácach v exteriéri. A preto, ak sa na zimu vôbec netešíte, nalaďte sa spolu s nami na spoločné grilovanie, osvieženie pri lagúne či hru na ihrisku, pretože…

Vnútrobloky naberajú svoju budúcu podobu

Ako už názov Čerešne fine living napovedá, tento projekt nie je len o bývaní, nie je len o bytových domoch, vhodných dispozíciách, ale aj o živote mimo svojho bytu – živote v komunite – živote vo vnútrobloku. Kým Čerešne Jednotka už „žijú“ rôznymi eventami, čitáreň pre deti, cvičenie pre dosplých, joga či beh, Čerešne Lake sľubujú vo vnútroblokoch ešte viac rozmanitých aktivít. 

Samotný názov odkazuje na pomyselné epicentrum 2. fázy, na vodnú lagúnu a nám sa pri poslednej návšteve stavby podarilo zachytiť jej prvú podobu. Medzi blokmi L, M a výškovou budovou N sa bude rozprestierať miesto osvieženia, zábavy a príjemných stretnutí.

Hlavná dominanta 2. fázy – blok N postupuje podľa plánu - fasáda by tak mala byť dokončená už koncom tohto roka, ak nám situácia i počasie budú naďalej naklonené. V 17-poschodovej budove zároveň prebieha realizácia omietok, obkladov a dlažby.

Kočíkovacia dráha, sánkovací kopec a detské ihrisko – to sú benefity ostatných vnútroblokov Čerešne Lake. Medzi blokmi L, M a I, J, K – teda blokov, na ktorých prebieha už kolaudácia a ponúkajú posledné voľné byty sa už nachádza detské ihrisko. Pribudnúť má ešte druhé, ako aj  petangové ihrisko, ktoré si odhlasovali samotní obyvatelia Čerešní.

Ďalšie novinky